Urheilu Mehiläisestä seuran pääyhteistyökumppani
Julkaistu: 17.07.2023 13.06

Urheilu Mehiläisestä seuran pääyhteistyökumppani

FC Ylivieska ja Urhelu-Mehiläinen sopivat heinäkuussa pääyhteistyökumppanuudesta. Tämän myötä Safarin tekonurmen markkinointinimi muuttuu seraavaksi kaksivuotiskaudeksi Mehiläinen-Areenaksi. Sopimuksen myötä Mehiläinen saa areenan nimen lisäksi näkyvyyttä laitamainoksissa sekä seuran nettisivuilla, some-kanavissa ja eri tapahtumissa. Mehiläisen logot tulevat myös edustusjoukkueen kakkospeliasuun. Seura puolestaan ottaa käyttöön Mehiläisen OmaUrheilu -palvelun ja tiivistää sisältöyteistyötä mm. fysiikkavalmennukseen liittyvien koulutusten ja harjoitusohjelmien osalta.

"Olen äärimmäisen iloinen siitä, että Kala- ja Pyhäjokilaakson alueen suurin jalkapalloseura saa kumppanikseen vahvassa kasvussa olevan Mehiläisen ja eritoten sen ammattitaitoisen urheiluun keskittyneen toiminnon" toteaa FC Ylivieskan puheenjohtaja Petri Kinnunen. "Urheilu Mehiläisen ja FC Ylivieskan arvot sekä tavoitteet kohtaavat erinomaisesti ja näemme seuran kautta saatavan positiivisen näkyvyyden tärkeänä toimintamme kehittämiseksi alueella" kertoo puolestaan Urheilu Mehiläisen paikalliskoordinaattori Teemu Sorvoja.